Maharashtra'da Namus Cinayeti: Adam 16 Yaşındaki Kızını Öldürdü

Adı Belirsiz Kız
Yaş: 16
Bıçaklanarak Öldürüldü: 2 Ağustos 2023
İkamet Yeri: Krishna Vadi, Maharashtra
Menşei: Hindistan
Çocuklar: Yok
Fail: Baba Shambhaka Rathod (48)
2 Ağustos'ta erken saatlerde, 48 yaşındaki Shambhaka Rathod, Maharashtra bölgesinde yer alan Krishna Vadi köyündeki evlerinin arka bahçesinde 16 yaşındaki kızını bıçaklayarak öldürdü.

Ceza yargılamalarından korkan anne, kanıtları yok etmek için cesedi yakmaya çalıştı. Shambhaka Rathod, eğer gerçeği açıklarsa karısına ölüm tehdidinde bulunduğu iddia ediliyor.

Köylüler şüphelenmeye başladı ve durumu polise bildirdi. Polis, cesedi ve cinayet silahını aynı arazide buldu.

Polis, Shambhaka Rathod'u suç ortakları Duraimurugan (19), Devika (20), Sathya (34), Kathirvel (45), Koolipatti Kireeshan (45), Sandoshkumar (44) ve Karthi (35) ile birlikte tutukladı.

Soruşturma sonucunda Shambhaka Rathod'un kızını şüphe üzerine öldürdüğü ortaya çıktı. Anne cinayeti ve örtbas ettiğini itiraf etti.

Namus cinayetleri uzmanları, Hindistan'da her yıl 1,000 namus cinayeti işlendiğini tahmin ediyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.