Pakistan polisi öldürülen Sara Şerif'in (10) babası, üvey annesi ve amcasını tutuklamaya çalışıyor

Sara Sharif
Yaş: 10
Öldürüldü: Ağustos 2023
İkametgah: Horsell, Surrey
Köken: Pakistan/İngiltere
Çocukları vardı: Kendisi de bir çocuktu
Şüpheliler: Baba Malik Urfan Sharif (41), üvey anne Beinash Batool (29), amca Faisal Malik (28)
8 Ağustos'ta Malik Urfan Şerif ertesi gün için uçak bileti alarak kendisi, kız arkadaşı Beinash Batool, erkek kardeşi Faisal Malik ve beş çocuğu için Pakistan'ın İslamabad şehrine tek yönlü bir uçuş ayarladı.

İslamabad'a vardıklarında Urfan Şerif İngiltere'nin acil durum numarasını aradı ve bir görevliye evine gitmeleri gerektiğini bildirdi.

Urfan Şerif'in Horsell, Surrey'deki evinde 10 Ağustos sabahı erken saatlerde 10 yaşındaki Sara Şerif'in cansız bedeni bulundu. Sara'nın cesedinde vahşi bir ölümün izleri görülmüştür. İngiliz polisi Sara'nın babası, üvey annesi ve amcasını yakalamak için Interpol ve Pakistanlı yetkililerle işbirliği yapıyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.