Mumbai polisi dinlerarası çiftin öldürülmesiyle ilgili altı kişiyi tutukladı

caret-down caret-up caret-left caret-right
Karan Ramesh Chandra ve Gulnaz Khan
Yaşlar: 22, 20
Bıçaklanarak öldürülme: Ekim 2023
İkamet: Sion Koliwada, Mumbai
Menşei: Hindistan
Çocuklar: -
Failler: babası Gora Raisuddiun Khan (50), oğlu Salman Gora Khan (22), arkadaşı Mohammed Kaif Naushad Khan (21) ve üç çocuk
2022 yılında Karan Ramesh Chandra (22) ve Gulnaz Khan (20), ailesinin isteklerine karşı gelerek aşk evliliği yaptı. Ekim ayında çift, onlara şehri göstermek isteyen Gülnaz'ın babası tarafından Mumbai'nin bir bölgesi olan Sion Koliwada'ya götürüldü.

Bunun bir tuzak olduğu ortaya çıktı. Karan Ramesh Chandra ve Gulnaz Khan, Gulnaz'ın babası Gora Raisuddiun Khan (50), erkek kardeşi Salman Gora Khan (22) ve suç ortakları Mohammed Kaif Naushad Khan (21) ve üç çocuk tarafından katledildi. Cesetleri parçaladılar ve kalıntıları Mumbai'nin farklı bölgelerine dağıttılar.

Khan'ın cesedinin 14 Ekim'de Mankhurd bölgesindeki bir kuyuda bulunmasının ardından geniş bir soruşturma ekibi oluşturuldu.

Polis kurbanların kimliklerini tespit etti ve şüphelileri aramaya başladı. Karan'ın Uttar Pradesh'teki ailesi aracılığıyla, çiftin Gülnaz'ın babasının daveti üzerine Mumbai'yi ziyaret ettiği öğrenildi.

Gülnaz, Navi Mumbai'de Panvel yakınlarındaki Kalamboli bölgesinde vahşi sonuyla karşılaştı ve yüzü bir taşla ezildi.

Soruşturma sonucunda Gora Raisuddiun Khan, Salman Gora Khan ve Mohammed Kaif Naushad Khan tutuklanırken, üç küçük çocuk da bu onur cinayetiyle bağlantılı olarak tutuklandı. Gora ve oğlu çifte cinayeti itiraf etti.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.