Pakistan, Punjab'da namus cinayetleri: Adam kız kardeşini ve erkek arkadaşını baltayla öldürdü

Zaitoon Bibi ve Fayyaz Hussain
Yaşlar: 20, 20
Öldürüldü: 21 Kasım 2023
İkametgah: Alipur tehsil, Muzaffarnagar bölgesi, Pencap
Köken: Pakistan
Çocuklar: yok
Fail: erkek kardeşi Mulazim Hussain (22)
Pakistan'ın Pencap eyaletinin Muzaffarnagar bölgesindeki Alipur tehsil'de bir adam 21 Kasım Salı günü 20 yaşındaki kız kardeşi Zaitoon Bibi ve 20 yaşındaki erkek arkadaşı Fayyaz Hussain'i baltayla öldürdü. 22 yaşındaki Mulazim Hussain, kız kardeşi ile adamın bir ilişkisi olduğundan şüpheleniyordu. Mulazim kız kardeşini Fayyaz'ın evine kadar takip etti ve onlara baltayla saldırarak ölümlerine neden oldu. Polise teslim olan Mulazim, kız kardeşini ve erkek arkadaşını öldürdüğünü, çünkü ilişkilerinin aile onurunu zedeleyeceğini itiraf etti.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.