Nagold'da 25 yaşındaki kadın erkek arkadaşı tarafından öldürüldü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Klara
Doğum: 1997
Cinayet: 24 Nisan 2022
İkametgah: Nagold (Stuttgart yakınlarında)
Kaynağı: belirsiz
Çocuklar: belirsiz
Fail: erkek arkadaşı (suçun işlendiği tarihte 27 yaşında)
24 Nisan 2022'de bir adam, Kara Orman'daki Nagold-Lemberg'de ortak dairelerinde kız arkadaşını bıçaklayarak öldürdü. "Çok vahşi bir ilişki eyleminden" bahsedilmektedir. Failin bir tanıdığı (ya da bir aile üyesi) ertesi gün polise ihbarda bulunur. Ceset bulunur ve fail tutuklanır.

Basından bir alıntı: "Bakanlık, diğer hususların yanı sıra kişisel verilerin korunmasını gerekçe göstererek şüphelinin sabıka kaydı ve uyruğuyla ilgili sorulara yanıt vermedi.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.