On çocuk annesi kadın Berlin'de kocası tarafından çocuklarının gözü önünde öldüresiye dövüldü

Nigina
Yaş: 45
Dövülerek öldürüldü: 30 Haziran 2024
İkamet: Berlin, Almanya
Menşei: Tacikistan
Çocuk sayısı: 10
Fail: kocası
Nigina, eskiden Sovyetler Birliği'nin bir parçası olan Asya İslam Cumhuriyeti Tacikistan'dan ailesiyle birlikte kaçmış ve birkaç yıl boyunca Almanya'da Berlin'in Tempelhof semtindeki bir dairede yaşamıştır. 45 yaşındaki Nigina'nın beşi evde yaşayan ve beşi de kendi daireleri olan 10 çocuğu vardı.

29 Haziran'da ev dışında yaşayan beş çocuk ziyarete geldi. Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece Nigina'nın kocası tarafından çocuklarının gözü önünde dövülerek öldürüldüğü iddia edildi.

Polis, Parkstraße'deki apartman kompleksine gece saat 3 civarında çağrıldı. Görevliler, Nigina'nın kafasında ciddi yaralar olduğunu ve şiddet içeren bir suçun kurbanı olduğunu tespit etti. Koca tutuklandı ve sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Acil servis ekipleri, yaşları 1 ile 24 arasında değişen 10 çocuğun bakımını üstlendi ve onları ile iki evcil hayvanı başka bir yere yerleştirdi. Nigina kadının gerçek adı değildir.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.