Radeberg'de (Saksonya) bir adam karısını boğarak öldürdü

Basira H.
Doğum: 1996
boğulma tarihi: 11 Haziran 2023
İkamet: Radeberg (Saksonya), Almanya
Menşei: Afganistan
Çocuklar: 2 kız, 1 erkek
Fail: kocası Hasib H. (suç tarihinde 31 yaşında)
Basira kocası Hasib ile birlikte Radeberg, Saksonya'da yaşamaktadır. 11 Haziran 2023'te polis onun cesedini dairede bulur. Kocası acil servisi aramıştır. Hasib ertesi gün tutuklanır.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.