Üç çocuk annesi kadın Frankfurt'ta bıçaklanarak öldürüldü

Janina
Doğum: 1983
bıçaklanarak öldürüldü: 3 Temmuz 2023
İkamet: Frankfurt/M.
Kaynağı: belirsiz
Çocuklar: 3 (suç tarihinde 6 aylık, 15 ve 19 yaşlarında)
Fail: kocası (51 yaşında)
3 Temmuz 2023'te polis memurları Janina'yı Frankfurt'un Frankfurter Berg semtindeki dairesinde kanlar içinde bulur. Kocası polis tarafından tanınmaktadır, aile içi şiddet nedeniyle birkaç haftadır uzaklaştırma kararı vardır, Gençlik Hizmetleri Bürosu olaya karışmıştır.

Janina olay yerinde ölür. Kocası polisi kendisi aramıştır. Olay sırasında 6 aylık bebek evdeydi. 15 ve 19 yaşlarında 2 çocuk daha vardır. Olaya karışanların isimleri ve kökenleri bilinmemektedir. Bilinenler şunlar: Failin bir temizlik şirketi varmış. Komşuları kadın hakkında her zaman "kocasının önden gitmesine ve konuşmasına izin verdiğini" söylüyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.