Uttar Pradesh, Hindistan'da namus cinayeti: Baba genç kızını boğarak öldürdü

Sandhya
Yaş: 17
Boğuldu: 10 Şubat 2024
İkamet: Siddharthnagar, Uttar Pradesh
Menşei: Hindistan
Çocukları var: Hiçbiri
Fail: Babası
Uttar Pradesh, Siddharthnagar'da ikamet eden Prahalad Kumar, 17 yaşındaki kızı Sandhya'yı öldürmek suçundan yerel polis tarafından tutuklandı. Kumar, Sandhya'yı farklı kasttan bir çocukla ilişkisi olduğu gerekçesiyle bir susturucu ile boğduğunu itiraf etti.

Sandhya'nın cesedi 10 Şubat'ta Uttar Pradesh, Siddharthnagar, Kharagwar köyünde bulundu. Başlangıçta Sandhya'nın annesi cinayetten erkek arkadaşını sorumlu tuttu.

Soruşturma, Prahalad Kumar'ın mazeretinde tutarsızlıklar bulunmasının ardından Lucknow'da tutuklanmasına yol açtı. Prahalad Kumar'ın itirafı, gerçekte Siddharthnagar'da kalmasına rağmen bir iş için Mumbai'ye gittiğine dair uydurma mazeretini detaylandırıyordu.

Sorgulama sırasında Prahalad Kumar, kast farklılıklarını gerekçe göstererek Sandhya'nın sınıf arkadaşıyla olan ilişkisini onaylamadığını açıkladı. Cinayeti toplumsal baskı altında ve itibarını korumak için planladığını itiraf etti.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.