Kuzey Hindistan'da Namus Cinayeti: Adam iki gündür evden uzakta olduğu için kızını öldürdü ve cesedini motosikletle gezdirdi

Sumandeep Kaur
Yaş: 20
Öldürüldü: 10 Ağustos 2023
İkametgah: Muchal, Punjab
Köken: Kuzey-Hindistan
Çocuklar: yok
Fail: Baba Dalbir Singh
20 yaşındaki Sumandeep Kaur ailesine haber vermeden evinden ayrıldı ve iki gün boyunca ortalıkta görünmedi. Babası Dalbir Singh çok sinirlenmişti.

Sumandeep 10 Ağustos Perşembe günü beklenmedik bir şekilde geri döndüğünde babası tarafından saldırıya uğradı. Güvenlik kamerası görüntüleri Dalbir'in kızının saçını çektiğini ve keskin bir cisimle vahşice hayatına son verdiğini kaydetmiştir.

Ölümünün ardından Sumandeep'in cesedi, babası tarafından Kuzey Hindistan'daki Pencap eyaletinin Muchal köyünde bir motosiklet üzerinde gezdirildi.

Dalbir Singh polis gözetimindeyken iğrenç suçunu itiraf etti: "Kızımı dışarıda biriyle birlikte olduğu için öldürdüm. Gururum yüzünden yaptım ve bu diğer kızlara ders olmalı."

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.